| User | vandelay |
| Upload Date | Mon, 18 May 2020 10:55:40 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 14-bp0xx |
| Motherboard | HP 835F |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-7100U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2.39 GHz |
| Package | Socket 1515 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 6.00 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Intel(R) HD Graphics 620 |
| Vulkan Score | 4406 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3978
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
2789
174.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
8607
12.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4741
836.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3084
169.5 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
10262
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3001
23.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4138
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2091
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
20058
534.3 FPS |
|
|
SFFT
|
1629
22.4 Gflops |