| User | vandelay |
| Upload Date | Mon, 18 May 2020 10:38:26 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20FB0067MS |
| Motherboard | LENOVO 20FB0067MS |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Maximum Frequency | 2.79 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.88 GB DDR3 SDRAM 930 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) HD Graphics 520 |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.00 GHz |
| Device Memory | 3.15 GB |
| OpenCL Score | 5039 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
5035
1.30 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
3288
205.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
12549
17.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4461
787.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3879
213.2 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
8650
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3094
23.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4842
119.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2720
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
22023
586.6 FPS |
|
|
SFFT
|
1905
26.2 Gflops |