| User | MB4K |
| Upload Date | Sat, 16 May 2020 01:19:07 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.4 (Build 19E287) |
| Model | iMac Pro (Late 2017) |
| Model ID | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB RAM |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Metal Score | 42952 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
29736
7.69 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
33388
2.09 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
190374
269.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
13147
2.32 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
36210
1.99 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
91374
1.06 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
16065
123.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37193
916.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
25122
519.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
204555
5448.5 FPS |
|
|
SFFT
|
36367
500.9 Gflops |