| User | juzune |
| Upload Date | Fri, 15 May 2020 23:42:12 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z370-F GAMING |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8086K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.01 GHz |
| Maximum Frequency | 5.01 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1337 MHz |
| Channels | 1 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce GTX 1070 Ti |
| Vulkan Score | 56122 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
52450
13.6 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
32421
2.03 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
136207
192.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
50252
8.87 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
64253
3.53 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
154885
1.80 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15708
120.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
55696
1.37 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
22134
457.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
182394
4858.2 FPS |
|
|
SFFT
|
42526
585.8 Gflops |