| User | Warder105 |
| Upload Date | Sun, 22 Sep 2019 07:45:43 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS GAMING 7 WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS GAMING 7 WIFI-CF |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.20 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Radeon RX Vega |
| Vulkan Score | 72369 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
65605
17.0 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
56820
3.56 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
200362
283.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
30046
5.30 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
77061
4.24 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
183416
2.13 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12473
96.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
83253
2.05 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
21370
442.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
625435
16659.0 FPS |
|
|
SFFT
|
64777
892.3 Gflops |