| User | craiginsd |
| Upload Date | Tue, 12 May 2020 04:37:40 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | MSI MS-7693 |
| Motherboard | MSI 970 GAMING (MS-7693) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-6300 |
| Topology | 1 Processor, 3 Cores, 6 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.10 GHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1060 6GB |
| Compute Units | 10 |
| Maximum Frequency | 1.77 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| OpenCL Score | 34295 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
45926
11.9 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
25191
1.58 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
95987
135.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
34191
6.03 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
20177
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
96931
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11472
88.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33180
817.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
9463
195.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
108118
2879.8 FPS |
|
|
SFFT
|
26692
367.7 Gflops |