| User | piedude1717 |
| Upload Date | Mon, 11 May 2020 19:28:30 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 15t-df100 |
| Motherboard | HP 863E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.71 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce GTX 1650 with Max-Q Design |
| Compute Capability Memory | 7.5 |
| Maximum Frequency | 1.25 GHz |
| Multiprocessor Count | 16 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1024 |
| Device Memory | 4.00 GB 3.50 GHz |
| CUDA Score | 38787 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
40670
10.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
19270
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
128243
181.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
22855
4.03 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
35355
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
147165
1.71 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14371
110.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34771
857.0 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
16125
333.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
177077
4716.6 FPS |
|
|
SFFT
|
17528
241.4 Gflops |