| User | piedude1717 |
| Upload Date | Mon, 11 May 2020 19:19:20 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 15t-df100 |
| Motherboard | HP 863E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.71 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce GTX 1650 with Max-Q Design |
| Compute Capability Memory | 7.5 |
| Maximum Frequency | 1.25 GHz |
| Multiprocessor Count | 16 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1024 |
| Device Memory | 4.00 GB 3.50 GHz |
| CUDA Score | 38941 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
39258
10.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
18542
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
134431
190.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
25167
4.44 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
37787
2.08 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
137393
1.59 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8988
69.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37917
934.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
17206
355.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
195374
5203.9 FPS |
|
|
SFFT
|
21315
293.6 Gflops |