| User | smokehead |
| Upload Date | Mon, 11 May 2020 10:55:44 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. PL62 7RC |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16JD |
| Power Plan | Najwysza wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3.80 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce MX150 |
| Vulkan Score | 9766 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
9224
2.39 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
4827
302.1 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
21728
30.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11624
2.05 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
9200
505.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
24544
284.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3543
27.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8720
214.9 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4345
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
28119
749.0 FPS |
|
|
SFFT
|
8044
110.8 Gflops |