| User | smokehead |
| Upload Date | Mon, 11 May 2020 10:51:52 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. PL62 7RC |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16JD |
| Power Plan | Najwysza wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3.80 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce MX150 |
| Compute Capability Memory | 6.1 |
| Maximum Frequency | 1.53 GHz |
| Multiprocessor Count | 3 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 2.00 GB 3.00 GHz |
| CUDA Score | 10676 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
13796
3.57 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
4869
304.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
26025
36.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9734
1.72 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
9599
527.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
32393
375.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4473
34.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9515
234.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2665
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
42916
1143.1 FPS |
|
|
SFFT
|
7969
109.8 Gflops |