| User | hasSheebz |
| Upload Date | Sun, 03 May 2020 05:30:02 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X470 Taichi |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.35 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1699 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce RTX 2070 |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1.73 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 86224 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
109662
28.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
66014
4.13 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
244462
345.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
75372
13.3 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
76810
4.22 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
163571
1.90 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
27970
215.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
78859
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
32605
674.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
298047
7938.7 FPS |
|
|
SFFT
|
54523
751.0 Gflops |