| User | hasSheebz |
| Upload Date | Sun, 03 May 2020 05:29:17 +0000 |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X470 Taichi |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.35 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1699 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce RTX 2070 |
| Compute Capability Memory | 7.5 |
| Maximum Frequency | 1.73 GHz |
| Multiprocessor Count | 36 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1024 |
| Device Memory | 8.00 GB 7.00 GHz |
| CUDA Score | 106150 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
110534
28.6 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
54286
3.40 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
366980
519.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
76822
13.6 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
100693
5.54 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
352599
4.09 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
27915
214.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
95964
2.37 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
48650
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
428088
11402.5 FPS |
|
|
SFFT
|
57540
792.6 Gflops |