| User | Hungqiu |
| Upload Date | Sun, 03 May 2020 04:34:19 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 15t-df100 |
| Motherboard | HP 863E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.75 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1650 with Max-Q Design |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1.25 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 36633 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
39379
10.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
24762
1.55 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
132296
187.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
26940
4.75 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
29027
1.60 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
79434
920.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13914
107.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35939
885.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
19502
403.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
112126
2986.6 FPS |
|
|
SFFT
|
18199
250.7 Gflops |