| User | qq1566 |
| Upload Date | Fri, 20 Sep 2019 12:06:18 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VII HERO (WI-FI) |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.47 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce RTX 2080 |
| Vulkan Score | 77976 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
107031
27.7 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
60726
3.80 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
223658
316.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
50562
8.92 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
108081
5.94 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
121288
1.41 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23318
179.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
45734
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
30248
625.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
322722
8596.0 FPS |
|
|
SFFT
|
64603
889.9 Gflops |