| User | wzq1234568 |
| Upload Date | Wed, 29 Apr 2020 16:00:33 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.4 (Build 19E287) |
| Model | MacBook Pro (15-inch Mid 2018) |
| Model ID | MacBookPro15,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-937A206F2EE63C01 MacBookPro15,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 1200 MHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary Compute Engine |
| Compute Units | 40 |
| Maximum Frequency | 2.10 GHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 47221 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
32195
8.33 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
42714
2.67 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
206321
291.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11018
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
60865
3.35 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
128599
1.49 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15723
121.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
54715
1.35 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
18814
389.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
145234
3868.4 FPS |
|
|
SFFT
|
45258
623.4 Gflops |