| User | fengcheng |
| Upload Date | Sun, 26 Apr 2020 04:50:42 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.4 (Build 19E287) |
| Model | MacBook Air (13-inch Early 2015) |
| Model ID | MacBookAir7,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-937CB26E2E02BB01 MacBookAir7,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5650U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 800 MHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel Inc. |
| Device Name | Intel(R) Iris(TM) Graphics 6100 |
| Compute Units | 48 |
| Maximum Frequency | 1.00 GHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| OpenCL Score | 3575 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3815
987.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2284
143.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
4018
5.68 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3041
536.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2290
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
10950
127.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3568
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3747
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
984
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
13073
348.2 FPS |
|
|
SFFT
|
2655
36.6 Gflops |