| User | Sindicate14 |
| Upload Date | Sat, 25 Apr 2020 22:05:00 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX Z270E GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.50 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1065 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1080 Ti |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.68 GHz |
| Device Memory | 11.0 GB |
| OpenCL Score | 64154 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
105136
27.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
69056
4.32 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
187165
264.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
58302
10.3 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
21262
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
309490
3.59 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19302
148.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
89048
2.19 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
13307
275.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
208732
5559.7 FPS |
|
|
SFFT
|
30439
419.3 Gflops |