| User | Luxi |
| Upload Date | Mon, 23 May 2022 16:43:40 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VI EXTREME |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4341 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1598 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Vulkan Score | 56680 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
52855
13.7 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
36537
2.29 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
157550
222.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
36397
6.42 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
44908
2.47 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
135187
1.57 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14717
113.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
80155
1.98 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
24980
516.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
233808
6227.7 FPS |
|
|
SFFT
|
41878
576.9 Gflops |