| User | ggishh |
| Upload Date | Mon, 23 May 2022 14:29:18 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | OEGStone BOAMOT-489 |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Q270M-C |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4188 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GT 1030 |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1468 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 11062 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
13408
3.47 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
7205
451.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
23012
32.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10442
1.84 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6566
360.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
29511
342.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5288
40.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9581
236.2 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4553
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
39534
1053.0 FPS |
|
|
SFFT
|
7398
101.9 Gflops |