| User | job1957 |
| Upload Date | Mon, 23 May 2022 04:34:14 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4990 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx900 |
| Board Name | Radeon RX Vega |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 1750 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 91048 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
117721
30.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
87881
5.50 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
237692
336.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
48446
8.55 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
100354
5.52 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
253838
2.94 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14371
110.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
112982
2.78 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
22088
456.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
430955
11478.9 FPS |
|
|
SFFT
|
75990
1.05 Tflops |