| User | job1957 |
| Upload Date | Mon, 23 May 2022 04:32:55 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4990 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Radeon RX Vega |
| Vulkan Score | 88573 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
89998
23.3 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
59492
3.72 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
201014
284.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
43165
7.61 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
124627
6.85 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
321551
3.73 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17720
136.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
91046
2.24 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
24474
506.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
540988
14409.7 FPS |
|
|
SFFT
|
66189
911.7 Gflops |