| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Mon, 23 May 2022 03:42:05 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Framework Laptop |
| Motherboard | Framework FRANBMCP0A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 599 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
| Compute Units | 80 |
| Maximum Frequency | 1300 MHz |
| Device Memory | 6.32 GB |
| OpenCL Score | 13562 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
11774
3.05 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
10573
661.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
23589
33.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
8492
1.50 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16880
927.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
36644
424.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5171
39.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13598
335.2 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4916
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
83431
2222.2 FPS |
|
|
SFFT
|
6417
88.4 Gflops |