| User | Dmatter |
| Upload Date | Mon, 23 May 2022 01:18:16 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS MASTER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4838 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1031 |
| Board Name | AMD Radeon RX 6700 XT |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 2514 MHz |
| Device Memory | 12.0 GB |
| OpenCL Score | 116811 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
148047
38.3 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
83507
5.23 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
340776
482.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
78756
13.9 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
115730
6.36 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
252428
2.93 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
23504
181.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
110034
2.71 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
48356
1.00 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
605168
16119.2 FPS |
|
|
SFFT
|
75313
1.04 Tflops |