| User | lacour |
| Upload Date | Sun, 22 May 2022 11:16:25 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P8Z68-V LX |
| Power Plan | Balanceret |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.31 GHz |
| Maximum Frequency | 3711 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR3 SDRAM 668 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 560 Ti |
| Compute Units | 8 |
| Maximum Frequency | 1760 MHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| OpenCL Score | 9888 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
15263
3.95 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
5953
372.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
27221
38.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9112
1.61 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
11643
640.0 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
33761
391.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1913
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5368
132.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4554
94.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
26864
715.5 FPS |
|
|
SFFT
|
7940
109.4 Gflops |