| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Sun, 22 May 2022 06:46:20 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-I GAMING |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4299 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Fiji |
| Board Name | AMD Radeon (TM) R9 Fury Series |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 1000 MHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 55056 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
82874
21.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
51147
3.20 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
138940
196.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
35089
6.19 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
66667
3.66 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
161456
1.87 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8219
63.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
59753
1.47 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
9752
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
208176
5544.9 FPS |
|
|
SFFT
|
63528
875.1 Gflops |