| User | alfredxckh |
| Upload Date | Sat, 21 May 2022 08:08:01 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m15 R6 |
| Motherboard | Alienware 0TWG37 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU |
| Compute Units | 40 |
| Maximum Frequency | 1560 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 123030 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
156792
40.6 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
100668
6.30 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
345304
488.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
93725
16.5 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
79517
4.37 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
298760
3.46 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
33635
259.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
116150
2.86 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
41232
852.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
545195
14521.7 FPS |
|
|
SFFT
|
91722
1.26 Tflops |