| User | tintinthomas |
| Upload Date | Sat, 21 May 2022 04:34:35 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Desktop 590-p0xxx |
| Motherboard | HP 843B |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-8100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 3590 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 20.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Baffin |
| Board Name | Radeon(TM) RX 460 Graphics |
| Compute Units | 14 |
| Maximum Frequency | 1212 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 20252 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
24746
6.40 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
16271
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
46171
65.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20037
3.53 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
17944
986.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
48079
557.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4528
34.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17532
432.1 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7662
158.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
73459
1956.6 FPS |
|
|
SFFT
|
16367
225.4 Gflops |