| User | PyHbl4 |
| Upload Date | Fri, 20 May 2022 15:23:58 +0000 |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Default string Default string |
| Motherboard | MACHINIST X99-MR9D PLUS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2670 v3 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3098 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 256 KB x 12 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 4 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon (TM) R9 380 Series |
| Vulkan Score | 29821 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
33217
8.59 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
21450
1.34 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
72724
102.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
27038
4.77 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
39829
2.19 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
74080
858.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5772
44.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35685
879.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
9139
189.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
131808
3510.8 FPS |
|
|
SFFT
|
16171
222.7 Gflops |