| User | geekssossty |
| Upload Date | Fri, 20 May 2022 12:10:47 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.4 (Build 21F79) |
| Model | MacBook Pro (13-inch Retina Early 2015) |
| Model ID | MacBookPro12,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E43C1C25D4880AD6 MacBookPro12,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5257U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 1867 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel Inc. |
| Device Name | Intel(R) Iris(TM) Graphics 6100 |
| Compute Units | 48 |
| Maximum Frequency | 1050 MHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| OpenCL Score | 3853 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3367
871.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2189
137.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
4887
6.91 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3282
579.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2826
155.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
11373
131.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3420
26.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3832
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1208
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
17996
479.3 FPS |
|
|
SFFT
|
2566
35.3 Gflops |