| User | 19cbp |
| Upload Date | Fri, 20 May 2022 07:53:19 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G14 GA401IV_GA401IV |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA401IV |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 4900HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 4391 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.42 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 2060 with Max-Q Design |
| Compute Capability Memory | 7.5 |
| Maximum Frequency | 1.19 GHz |
| Multiprocessor Count | 30 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1024 |
| Device Memory | 6.00 GB 5.50 GHz |
| CUDA Score | 79309 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
82566
21.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
41363
2.59 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
243936
345.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
51956
9.17 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
75024
4.12 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
329413
3.82 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
22153
170.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
74422
1.83 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
37180
769.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
270315
7200.1 FPS |
|
|
SFFT
|
44053
606.8 Gflops |