| User | shebeeb1900 |
| Upload Date | Thu, 19 May 2022 23:35:41 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.4 (Build 21F79) |
| Model | MacBook Air (13-inch Early 2015) |
| Model ID | MacBookAir7,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-937CB26E2E02BB01 MacBookAir7,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5250U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 1.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 1600 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel Inc. |
| Device Name | Intel(R) Iris(TM) Graphics 6100 |
| Compute Units | 48 |
| Maximum Frequency | 950 MHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| OpenCL Score | 1508 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
1543
399.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
857
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
1759
2.49 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1813
319.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1005
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
4060
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1222
9.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1427
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
436
9.01 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
7398
197.0 FPS |
|
|
SFFT
|
947
13.0 Gflops |