| User | AndRusha |
| Upload Date | Mon, 09 Sep 2019 20:34:20 +0000 |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z170X-Gaming 7 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z170X-Gaming 7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Maximum Frequency | 4.20 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce RTX 2080 Ti |
| Compute Units | 68 |
| Maximum Frequency | 1.65 GHz |
| Device Memory | 11.0 GB |
| OpenCL Score | 134974 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
188388
48.7 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
122145
7.65 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
414433
586.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
111186
19.6 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
133848
7.36 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
347316
4.03 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26128
201.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
129493
3.19 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
43262
894.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
407918
10865.3 FPS |
|
|
SFFT
|
92034
1.27 Tflops |