| User | aagbb |
| Upload Date | Tue, 17 May 2022 19:21:04 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20CLS1LK0B |
| Motherboard | LENOVO 20CLS1LK0B |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2895 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Broadwell-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) HD Graphics 5500 |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 900 MHz |
| Device Memory | 3.15 GB |
| OpenCL Score | 2741 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
2787
721.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1340
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
4013
5.68 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2506
442.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1886
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
6870
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2036
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2532
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1285
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
12738
339.3 FPS |
|
|
SFFT
|
1596
22.0 Gflops |