| User | TomissLAND |
| Upload Date | Tue, 17 May 2022 10:00:34 +0000 |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 1333 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1340 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 45942 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
53280
13.8 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
32708
2.05 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
163231
230.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
29624
5.23 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
48945
2.69 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
127114
1.47 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9865
76.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
40820
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
10602
219.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
231258
6159.8 FPS |
|
|
SFFT
|
37178
512.1 Gflops |