| User | Riekus |
| Upload Date | Tue, 17 May 2022 01:44:15 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | Xiaomi Poco F2 Pro |
| Model ID | Xiaomi POCO F2 Pro |
| Motherboard | lmi |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.42 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.84 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 5.48 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 2.74 GB |
| OpenCL Score | 3204 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3936
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
2519
157.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
6754
9.55 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3496
616.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1935
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
14907
172.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1397
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1711
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
768
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
21734
578.9 FPS |
|
|
SFFT
|
1354
18.6 Gflops |