| User | TomissLAND |
| Upload Date | Mon, 16 May 2022 13:09:18 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 1333 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1340 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 47266 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
55429
14.3 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
32961
2.06 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
159009
224.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
31629
5.58 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
45907
2.52 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
127840
1.48 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9934
76.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
40144
989.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
12050
249.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
253832
6761.0 FPS |
|
|
SFFT
|
39990
550.9 Gflops |