| User | XEU_2666V3 |
| Upload Date | Mon, 16 May 2022 07:51:33 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Vostro 3690 |
| Motherboard | Dell Inc. 07G18J |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 730 |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1300 MHz |
| Device Memory | 6.29 GB |
| OpenCL Score | 6740 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
7198
1.86 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
4844
303.2 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
11800
16.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5596
987.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6092
334.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
13406
155.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2981
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6265
154.4 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2943
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
32241
858.8 FPS |
|
|
SFFT
|
3913
53.9 Gflops |