| User | DJENT |
| Upload Date | Sat, 14 May 2022 09:52:30 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 11.6 (Build 20G165) |
| Model | iMac (27-inch Retina Late 2015) |
| Model ID | iMac17,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-B809C3757DA9BB8D iMac17,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR3 1867 MT/s |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon R9 M395X |
| Metal Score | 31738 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
37027
9.58 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
27982
1.75 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
90621
128.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20444
3.61 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
30195
1.66 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
70125
813.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7681
59.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34632
853.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
9835
203.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
134311
3577.5 FPS |
|
|
SFFT
|
23042
317.4 Gflops |