| User | TomissLAND |
| Upload Date | Fri, 13 May 2022 22:42:13 +0000 |
| Views | 24 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 1333 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1340 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 45905 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
54815
14.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
31796
1.99 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
165150
233.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
31313
5.52 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
46612
2.56 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
121831
1.41 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9923
76.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
39741
979.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11924
246.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
231587
6168.5 FPS |
|
|
SFFT
|
34220
471.4 Gflops |