| User | Rmly |
| Upload Date | Fri, 13 May 2022 19:43:13 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | Samsung Galaxy S9 |
| Model ID | samsung SM-G960F |
| Motherboard | exynos9810 |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.79 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.56 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | ARM |
| Platform Name | ARM Platform |
| Device Vendor | ARM |
| Device Name | Mali-G72 |
| Compute Units | 18 |
| Maximum Frequency | 5 MHz |
| Device Memory | 3.52 GB |
| OpenCL Score | 4117 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3050
789.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4229
264.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
11193
15.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3517
620.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2616
143.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
8150
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1564
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4900
120.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1895
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
20292
540.5 FPS |
|
|
SFFT
|
1803
24.8 Gflops |