| User | TECHNO_TED_MODERN |
| Upload Date | Fri, 13 May 2022 16:13:21 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7B86 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 GAMING PLUS MAX (MS-7B86) |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1332 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1518 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 11336 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
13485
3.49 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
7341
459.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
23451
33.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10387
1.83 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6811
374.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
30622
355.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5495
42.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9804
241.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4779
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
40807
1086.9 FPS |
|
|
SFFT
|
7520
103.6 Gflops |