| User | TECHNO_TED_MODERN |
| Upload Date | Fri, 13 May 2022 16:11:52 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7B86 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 GAMING PLUS MAX (MS-7B86) |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3400 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1332 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Compute Capability Memory | 6.1 |
| Maximum Frequency | 1.52 GHz |
| Multiprocessor Count | 3 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 2.00 GB 3.00 GHz |
| CUDA Score | 10769 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
13742
3.56 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
4913
307.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
23230
32.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9808
1.73 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
9783
537.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
31221
362.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5312
40.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9751
240.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2841
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
40679
1083.5 FPS |
|
|
SFFT
|
8034
110.7 Gflops |