| User | guidokats |
| Upload Date | Thu, 12 May 2022 17:53:00 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B18 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z390 TOMAHAWK (MS-7B18) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900KF |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 5000 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
| Compute Units | 22 |
| Maximum Frequency | 1815 MHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| OpenCL Score | 58019 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
67754
17.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
31730
1.99 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
200084
283.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
57355
10.1 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
40427
2.22 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
98340
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17844
137.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
51262
1.26 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
28406
587.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
314063
8365.3 FPS |
|
|
SFFT
|
31330
431.6 Gflops |