| User | TomissLAND |
| Upload Date | Sun, 08 May 2022 22:26:15 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 1333 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1340 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 45848 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
53245
13.8 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
33023
2.07 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
156761
221.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
30354
5.35 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
46012
2.53 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
127077
1.47 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9896
76.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
39202
966.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
10653
220.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
233049
6207.4 FPS |
|
|
SFFT
|
39932
550.1 Gflops |