| User | beany23 |
| Upload Date | Sun, 08 May 2022 13:37:01 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D25 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z690-A DDR4(MS-7D25) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4897 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
| Compute Capability Memory | 8.6 |
| Maximum Frequency | 1.83 GHz |
| Multiprocessor Count | 48 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 8.00 GB 9.50 GHz |
| CUDA Score | 184868 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
197654
51.1 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
109463
6.85 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
556783
787.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
137903
24.3 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
139598
7.67 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
667338
7.74 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
47876
368.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
168010
4.14 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
78290
1.62 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
776435
20681.0 FPS |
|
|
SFFT
|
113912
1.57 Tflops |