| User | Joaq |
| Upload Date | Sat, 07 May 2022 21:19:19 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. M4A78T-E |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Phenom II X4 955 Black Edition |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.21 GHz |
| Maximum Frequency | 3210 MHz |
| Package | Socket AM3 (938) |
| Codename | Deneb |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 668 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 750 Ti |
| Compute Units | 5 |
| Maximum Frequency | 1124 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 12414 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
18343
4.75 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
6831
427.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
29720
42.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14058
2.48 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6060
333.1 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
36016
417.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6025
46.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9733
239.9 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4541
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
36904
983.0 FPS |
|
|
SFFT
|
9608
132.4 Gflops |