| Upload Date | Fri, 06 May 2022 02:06:47 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | MicroElectronics G228 |
| Motherboard | ASRock B460M Pro4/ac |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4298 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1660 SUPER |
| Compute Units | 22 |
| Maximum Frequency | 1815 MHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| OpenCL Score | 61797 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
75185
19.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
42188
2.64 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
194796
275.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
56006
9.88 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
45193
2.48 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
112566
1.31 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20195
155.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
57250
1.41 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
25662
530.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
298348
7946.7 FPS |
|
|
SFFT
|
32212
443.7 Gflops |