| User | Sindicate14 |
| Upload Date | Thu, 30 Jan 2020 07:21:43 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX Z270E GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.90 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1080 Ti |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.68 GHz |
| Device Memory | 11.0 GB |
| OpenCL Score | 59816 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
100839
26.1 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
67271
4.21 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
157671
223.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
57702
10.2 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
21076
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
252481
2.93 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17121
131.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
80677
1.99 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
13149
272.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
197830
5269.4 FPS |
|
|
SFFT
|
29727
409.5 Gflops |