| User | trilom |
| Upload Date | Thu, 05 May 2022 05:57:53 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B43 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370I GAMING PRO CARBON AC (MS-7B43) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Compute Capability Memory | 8.6 |
| Maximum Frequency | 1.84 GHz |
| Multiprocessor Count | 28 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 12.0 GB 7.50 GHz |
| CUDA Score | 105298 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
113250
29.3 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
61580
3.85 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
283144
400.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
83016
14.6 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
73464
4.04 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
360119
4.18 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
28079
216.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
102040
2.52 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
41437
857.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
495867
13207.8 FPS |
|
|
SFFT
|
69110
952.0 Gflops |