| User | trilom |
| Upload Date | Thu, 05 May 2022 05:56:46 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B43 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370I GAMING PRO CARBON AC (MS-7B43) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1837 MHz |
| Device Memory | 12.0 GB |
| OpenCL Score | 100715 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
116536
30.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
75678
4.74 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
273666
387.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
76543
13.5 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
66517
3.66 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
211950
2.46 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
33687
259.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
99292
2.45 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
37756
781.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
487220
12977.5 FPS |
|
|
SFFT
|
67491
929.7 Gflops |